Vítá Vás

PIVNICE VÝBĚR

Reservation

You can order takeaway / delivery | Ostrava-Vítkovice

If you'd like to take your family out for excellent cuisine, then our restaurant is the perfect choice. Take a look at the menu at our restaurant, PIVNICE VÝBĚR, and discover a wide variety of mouth-watering dishes to eat. Relax in the sun in our private outdoor seating area. We also have air-conditioning, so you can cool off here, no matter the weather.

A restaurant with WiFi

Enjoy our tasty dishes and treat yourself to a wide range of refreshing drinks. Go online using our free WiFi and stay connected with your friends.

We'll help you plan your wedding

Near our restaurant, you can find free parking spaces for our guests. Of course, we are also barrier-free to accommodate all our guests. To make sure you get a table, make your reservation with us today. Contact us directly via telephone by calling +420734412649 or e-mail vyber@startronic.cz to make a reservation. MasterCard, Apple Pay, Maestro, contactless payments, VISA, debit card or vouchers as well as cash payments are accepted here. Of course you could also use our delivery service or place your order for takeaway and enjoy your meal in the comfort of your own home. Hosting an event and need a catering service? We can help, to find out more get in touch with us today. If you're hosting a private event at our venue, you can contact us for further information. We also offer our restaurant as a venue for weddings and other important events. We'd be happy to help with your plans and look forward to making your important day memorable. We're open 7 days a week.

Location

Show Map

Your IP address will be sent to Google Maps.

Jeremenkova 954/5, 703 00 Ostrava-Vítkovice, Czech Republic

Make your reservation

+420734412649

Send your reservation request using the adjacent form and we will get back to you as soon as possible.

Please enter your name.
Please enter your e-mail address. Please enter a valid email address
Please enter your phone number. Please enter a valid phone number
Please enter a desired date.
Please enter a desired time.
Please enter the number of people.
Please enter your message.
Your reservation request has been sent. We will get back to you soon.
Failed to send reservation request.

Our opening times

Monday
10:00 AM – 09:00 PM
Tuesday
10:00 AM – 09:00 PM
Wednesday
10:00 AM – 09:00 PM
Thursday
10:00 AM – 09:00 PM
Friday
10:00 AM – 09:00 PM
Saturday
11:00 AM – 09:00 PM
Sunday
11:00 AM – 09:00 PM

Available payment options

About Us

Stylová pivnice a restaurace

Stylová pivnice a restaurace

Stylová pivnice a restaurace s dlouholetou tradicí, zrekonstruovanými prostory, které utváří příjemně útulné prostředí u špičkového piva. Prostory restaurace nabízíme i k pronájmu pro pořádání soukromých a firemních akcí.
Sportovní přenosy

Sportovní přenosy

U nás se můžete přijít s přáteli podívat na sportovní přenosy Vašich oblíbených mužstev a dát si k tomu nějakou pořádnou kovářskou baštu a perfektně připravené pivo z tanku.
☀️ Venkovní zahrádka ☀️

☀️ Venkovní zahrádka ☀️

Výběr nabízí klimatizované vnitřní prostory a zároveň krytou venkovní zahrádku, kde si můžete posedět s přáteli a dát si dobré pivko 🍻
Jídlo s sebou nebo až k Vám do domu

Jídlo s sebou nebo až k Vám do domu

Naše prostory nabízíme také k pronájmu pro pořádání soukromých či firemních akcí, popřípadě svatební hostiny. Námi nabízené jídla si můžete telefonicky objednat na čísle +420 734 412 649 a vyzvednout osobně, popřípadě si jídlo můžete nechat dovézt až k Vám domů.
❗️ Online objednávky zde ❗️
Catering bez starostí

Catering bez starostí

Plánujete oslavu a veškeré starosti byste chtěli přenechat na někoho jiného? U nás jsme Vám schopni připravit občerstvení v podobě rautu anebo švédských stolů. Pakliže oslavu plánujete na jiném místě, než je naše provozovna, tak se nemusíte obávat, protože catering Vám dokážeme připravit, kdekoliv si řeknete. Pro více informací kontaktujte naši obsluhu nebo e-mailem na catering@startronic.cz

Our services

Everything at a glance

Send us your message

Please enter your name.
Please enter your e-mail address. Please enter a valid email address
Please enter your phone number. Please enter a valid phone number
Please enter your subject.
Please enter your message.
Your message has been sent. We will get back to you soon.
Failed to send Message.
Twitter_Logo_Blue